MarkaRAİNWATER
Model NoRWS-500
Ebatlar786(G) X 786(D) X 2066(Y) MM TUZ TANKI: 1030(ÇAP) 1110(Y)
Extra ÖzelliklerBİLGİSAYAR KONTROLLÜ
Arıtma Kapasitesi92000 LT / GÜN
Servis Durumu10 YIL GARANTİLİ10 YIL GARANTİLİ
Kullanım AlanlarıGENEL KULLANIM SU YUMUŞATMA
DistribütörRAİNWATER INC.
4

MULTİMİX: “Tüm Sorunlara” kusursuz çözüm!

“Sorunlu Su” artık sizi durdurmasın. Siz en iyisine layıksınız!

Su, çok fazla sayıda madde içeren karmasık bir doğal kaynaktır. Su kullanmak istediğiniz uygulamaya baglı olarak, bu maddelerden bazıları sakıncalı ve hatta zararlı bile olabilir ve dolayısıyla suyu önceden arıtmak gerekebilir.

Özellikle birden fazla maddenin sudan ayrıstırılmasını ve farklı arıtma tekniklerinin bir arada kullanılmasını gerektiren durumlarda, optimum su arıtma çözümünü tasarlamak son derece zor olabilir! Hem seçme ve boyutlandırma, hem de kurulum, hizmete alma ve bakım açısından çok zorlayıcı olabilir…

YUMUŞAK SUYUN İŞYERİNİZDE FARK YARATMASINA İZİN VERİN!

Tüm Rainwater su yumuşatıcıları, kalsiyum ve magnezyum sertlik minerallerini sudan etkili bir şekilde çıkarmak ve tüm sert su problemleri için uygun maliyetli bir çözüm sağlamak için geliştirilmiştir. Rainwater su yumuşatma sistemlerinin ileri teknolojisi, dayanıklı yapısı ve kanıtlanmış güvenilirliği, yıllarca güvenilir ve sorunsuz çalışmayı garanti eder.

Tekli sistemlerden, Duplex (Tandem)’e kadar çok çeşitli konfigürasyonlar sunuyoruz. Sistemin yetersiz geldiği durumlarda tekli yapılandırmamız Duplex konfigürasyona genişletilebilir.Bu sayede evdeki çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve su ile çalışan tüm cihazlarınızı tortu ve kireçten korumuş olacak, ömrü uzayacaktır.

mmx1

Rainwater su yumuşatma sistemlerinin avantajları

 1. Su ısıtıcıları ve kazanların maksimum etkinliğini korur ve daha uzun süre etkin çalışmalarını sağlar.
 2. Armatürlerin ve cihazların ömrü belirgin şekilde uzar.
 3. Anti-ölçeklendirme ürünlerinin kullanımını tamamen ortadan kaldırılabilir.
 4. Proses suyun daha tutarlı ve verimli olmasını sağlar.
 5. Konuklarınız, banyo / duş yaparken yumuşatılmış suyun tadını çıkarabilirler.
 6. Lavabolar, musluklar, küvetler, duşlar, … zaman alıcı temizlik olmaksızın lekesiz kalırlar.
 7. Kazanların, buhar tutma ekipmanlarının, çamaşır makinesinin vb. kireç çözme işlemleri için pahalı ve kimyasal bakım maliyetlerini ortadan kaldırır.
 8. Deterjanlar ve diğer temizlik maddelerinin tüketimini önemli ölçüde azaltır.
 9. Yumuşatılmış suda yıkanan kumaşlar, çarşaflar ve kıyafetler daha uzun süre yeni gibi kalır.
 10. Araba yıkama işlemlerinde durulama sonuçlarınız iyileşek ve deterjanlardan tasarruf sağlayacaksınız.
mmx2

1 Sistem sayesinde 5 yaygın soruna çözüm!

Multimix, belediye ve kuyu suyu şebekelerinde karşılasılan 5 yaygın sorunu etkin ve verimli bir sekilde çözen devrim niteligindeki çok amaçlı bir filtreden yararlanıyor:

 1. Su Sertliği
 2. Demir
 3. Manganez
 4. Dogal Organik Madde (NOM)
 5. Amonyak

Filtrede 5 adet yüksek kaliteli dogal ve sentetik iyon değişimi ve soğurma malzemesi bulunuyor:

 1. Geri yıkama sırasında optimum akış ayarı saglamak için inert madde
 2. Doğal Organik Madde için adsorban
 3. Demir/Manganez için adsorban
 4. Kalsiyum/Magnezyum’u gidermek için katyon reçinesi
 5. Optimum akıs dagıtımı için kuvars kumu
multimix1

Filtre, otomatik olarak “çok katmanlı” bir filtre yatağı oluşturur; arıtılmamış suda bulunan farklı kontaminantlar her katmanda tek tek (veya toplu halde) bertaraf edilir.

Rejenerasyon süreci sade ve dolaysız gerçekleşiyor: yalnızca NaCl (tuz) ile geri yıkamak ve durulamak yeterli. Geleneksel bir su yumuşatıcısından hiç farkı yok! Ürün seçimi, boyutlandırma ve konfigürasyon ise yalnızca suyun sertliğine baglı olarak değistiriliyor!


ÖZELLİKLERİ & FAYDALARI

Multimix Serisi 4 farklı ebatta kullanıma sunulmuştur. Bu seçeneklerin tamamında, arkadan aydınlatmalı ekrana sahip elektronik kontrolör ve yüksek debi 1” Döner kontrol vanası bulunmakta olup isteğe göre rejenerasyon yapılabilmektedir.

 1. Yüksek debiler/alçak basınç düşümleri için 1” kontrol vanası;
 2. İleri seviye mikro işlemci kontrolü, NOVRAM® bellek, yedek güç ve arkadan aydınlatmalı görünüm;
 3. Rakipsiz programlama kolaylıgı ve esnekligi için EAZY yazılımı;
 4. Çok dayanıklı tuzlu su tankı, çift emniyet önlemi için şamandıralı vana;
 5. Korozyona tam dayanıklı, birinci kalite fiberglas basınç tankı;
 6. Çok sayıda sorunun çözümünde kullanılmak için geniş bir birinci kalite filtre madde yelpazesi;
 7. Seçme, boyutlandırma, konfigürasyon, kurulum, bakım kolaylığı.
q6-2
q6
1-2

WATER QUALITY ASSOCIATION – ALTIN MÜHÜR

The Water Quality Assoction Gold Seal programı 1959’dan beri belirlediği standartlar ve testler sonucunda içme suyu konusunda ürünleri sertifikalandırmaktadır. WQA su arıtma sektöründe bağımsız sertifikalandırma konusunda dünyanın en saygın ve güvenilir kurumudur.

2-2

NSF

Kurulduğu 1944 yılından beri toplumsal sağlık ve güvenlik konusunda sertifikasyon, eğitim ve risk yönetimi yapan, kar amacı gütmeyen,bağımsız bir kurumdur. NSF standartları su, gıda, ic mekanlarda hava ve cevre konusunda dünya genelinde 80 ülkede üreticiler ve tüketiciler tarafından en saygın referans olarak kabul edilir. Dünya Sağlık örgütü NSF’i işbirliği yaptığı kurumlar arasına kabul etmiştir.

3-2

FDA

Amerika Birleşik Devletleri’nin Sağlık Bakanlığı’na bağlı; gıda, diyet eklentileri, ilaç, biyolojik medikal ürünler, kan ürünleri, medikal araçlar, radyasyon yayan aletlerden sorumlu bürosudur. FDA kısaltmasının açılımı US. Food and Drug Administration olup, Türkçe “Amerikan Gıda ve İla. Dairesi” olarak ifade edilebilir.

4-2

CE

CE belgesi, Avrupa Birliği’nin, teknik mevzuat uyumu çerçevesinde 1985 yılında benimsediği Yeni Yaklaşım Politikası kapsamında hazırlanan Yeni Yaklasım Direktifleri icerisinde yer alan ürünlerle ilgili olup. ürünlerin AB’nin ilgili direktiflerine uygun olduğunu ve gerekli bütün uygunluk değerlendirme faaliyetlerinden geçtiğini gösterir.

5-2

TÜV CERT ISO 14001

Uluslararası bir çevre yönetim sistemi olan ISO l4001’e göre yönetilmektedir.

5-2

TÜV CERT ISO 9001

Uluslararası bir çevre yönetim sistemi olan ISO 9001’e göre yönetilmektedir.

7-2

DÜZEN NORWEST

Laboratuarımız 2005 yılında DIN EN ISO/IEC l702S:2005 Standartlarına uygun olarak Alman Akreditasyon Kuruluşu DAP tarafından akredite edilmis olup, Su, Atıksu, Toprak, Gübre, Sediman ve Atık çamur dahil olmak üzere toplam 212 parametrede akredilıedir. Akreditasyon belge ve bilgilerimize www.duzennorwest.com.tr web adresinden ulaşabilirsiniz.

1-1
YUMUŞATILMIŞ SUYUN İÇME SUYU SİSTEMİNE BAĞLANMASI

Paket olarak sahip olabileceğiniz yumuşatma sistemi ve tezgah altı alkali su arıtma sistemi sayesinde hem tüm kullanım suyunuzun hem de içme suyunuzun sağlıklı olmasını sağlayabilir, kalitesini arttırabilirsiniz.

uv-rws
ULTRAVİYOLE SİSTEMİ İLE KULLANIM

Ultraviyole sistem sayesinde suya karışan tüm mikroorganizmalar ve bakterilerden kurtulur, genel yumuşatma sistemi sayesinde ise sudaki klor, kireç ve tortulardan kurtulursunuz.

Rainwater içme suyu arıtma sistemlerinde kullanılan tüm tertibat malzemeleri PARKER – LIQUIFIT – LEGRIS marka olup, Amerikan Gıda ve İlaç Yönetmelikleri FDA, CFR21 ve NSF ile uyumludur.

İdeal Kilitlenme
 • Kalite kontrolü ve tarihli kodlama
 • Otomatik Kilitlenme: Uygun kavrama tasarımı sayesinde, hem statik hem de dinamik pozisyonlarda, boru ile D mühürü arasında mükemmel uyum mevcuttur.
1-4
2-4

SU YUMUŞATMA SİSTEMİ NASIL ÇALIŞIR?

Suda bulunan çözünmüş Ca ve Mg iyonları sertliğe neden olur. İyon değişimi yöntemiyle suya sertlik veren bu iyonların alınması işlemine yumuşatma adı verilir.

Sert su, enerji sarfiyatını, temizlik maddesi kullanımını ve kimyasal maddelerin tüketimini arttırır. Ayrıca tesisatlarda, ısıtıcı cihazlarda, çamaşır, bulaşık, ütü gibi makinalarda, boya ve apre tesislerinde telafisi mümkün olmayan arıza oluşturur.

Su yumuşatma cihazı, reçine tankından oluşan yumuşatma üniteleridir. Rejenerasyon işlemi zamana, kullanılan su debisine veya çıkış suyu sertliğinin kontrolüne bağlı olarak gerçekleştirilecek şekilde tasarlanabilir.

Tek tanktan oluşan ünitelerde, yumuşatma kapasitesi dolduğunda ünite rejenerasyona geçecek esnada sisteme gönderilen su yumuşatılmamış ham su olacaktır. Kesintisiz yumuşak su eldesi için tandem (iki tanklı) su yumuşatma cihazları kullanılmaktadır.

Tek kolonlu otomatik yumuşatma üniteleri, fazla su tüketmeyen konutlar, ofisler, gece vardiyası olmayan fabrikalar, tekstil ve gıda endüstrisi, endüstriyel mutfaklar, soğutma sistemleri, temizlik şirketleri, sıcak su ve buhar kazanları, araç yıkama tesisleri ve oteller için uygundur.

Su Yumuşatma Sistemi Nasıl Çalışır?

Rainwater Su Arıtma Sistemi Nasıl Çalışır?

1-6

NASA TEKNOLOJİSİ REVERSE OSMOS SİSTEMİ

Ters osmos teknolojisi, ilk olarak Nasa tarafından, donanmaya temiz içme suyu temin etmek amacıyla geliştirilen önemli bir buluştur. Ters osmos işlemi, farklı iyon konsantrasyonuna sahip olan ve aralarında yarı geçirgen bir membran bulunan iki çözeltinin iyon konsantrasyonlarının eşitlenmesi prensibine dayanır.

Ozmotik basınç ile doğal olarak gelişen bu olaya, bir pompa veya şebeke hattı basıncı ile ozmotik basınçtan daha yüksek bir basınç uygulandığında, işlem ters osmos adını alır ve yarı geçirgen membran, sadece temiz suyu geçirerek suyun içerisindeki eriyik halde bulunan organik ve inorganik maddeler, tuzlar, ağır metaller, virüslerve bakterilerden arındırır.

Yüksek teknolojinin insanlığa armağanı olan RO; Ters Ozmoz sistemi, yaşam kaynağı suyun vucuttaki biyolojik yararlanımını maksimum seviyeye taşımaktadır. Bu teknoloji NASA tarafından geliştirilmiştir.

Rainwater Su Arıtma Sistemleri,RO teknolojisi ile bol oksijenli dünyanın en iyi suyunu, beklemeden, kuşku duymadan tüketmenizi garanti altına alır. 8,5 pH değeri ile gerçek alkali suyun yararlarını vucudunuzda da fark edeceksiniz. Alkali ortamda dokuların daha sağlıklı çalıştığı, detoks etkisi ile oksidanları vucuttan daha kolay attığı bilimsel çalışmalarla da kanıtlanmıştır.

Biz su’yuz. Bedenimizin %70’i sudan oluşmaktadır. Vücudun günlük 2-2,5 litre suya ihtiyacı vardır. Baş ağrısı, yorgunluk, konsantrasyon eksikliği, böbrek enfeksiyonları, su açlığının en temel belirtileridir. Ve içtiğimiz sıvılar asla suyun yerini tutamaz.

ALKALİ HİDROJENE SUYUN YARARLARI

Dr. Susan Lark, M. D, Stanford Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi (2002) ve Başarının Kimyasının yazarı:

Vücudunuz alkali bir çevrede sağlık kazanır, çünkü alkali ortamda asidik ortamdan daha verimli bir detoks mümkündür. Alkalin bir çevrede dokularınız daha verimli bir şekilde kirliliklerden kurtulur. Kanserli hastalar beslenme tedavisine başlamak için ofisime geldiğinde bedenleri neredeyse her zaman daha asidik ve toksiktir. Ilk isim alkalin su ile asidik olmuş dokularını temizlemektir.

DOĞAL SU FİLTRELEME SİSTEMİ NATURAL TREATMENT

Kanserin Gerçek Sebebi

Dr. Herman Ahira’nın “Asit & Alkali Dengesi” adlı kitabında belirttiği üzere; Hücrenin su kaybettiği durumlarda özellikle kan asidik hale gelir.İlk belirtiler yorgunluk, bıkkınlık, soğuk algınlığına eğimli olmak ve benzerilerdir. Keiichi Morishatahm “Kanserin Gizli Gerçeği” adlı kitabına göre eğer kandaki asidik oluşumda aşırı artış olursa, kan alkali koşullarını korumak için bu aşırı asidik maddeleri kaçınılmaz olarak vücuttaki bazı bölgelere depolayacaktır.

2-6

Rainwater RO Pure Sistemi, tıpkı bir ağacın kılcal köklerinden başlayıp, gövdeden yapraklara kadar devam eden su transferinde olduğu gibi önce kum, taş, tortu gibi iri partikülleri, böcek ilaçlarını ve zararlı kimyasalları, arsenik, cıva gibi ağır metalleri, mikropları kusursuzca filtreler. PH 8,5 değerinde Ca, K, Na, Mg gibi yararlı mineralleri zenginleşmiş dünyanın en iyi alkali suyunu tüketmenizi garanti altına alır.

1-7
%70’E VARAN SU VE ENERJİ TASARRUFU

Rainwater; çevreyi korumayı ilke edinmiş bir kuruluştur. Aynı zamanda bu bütçenize de olumlu yönde yansımaktadır.
Tüm ürünlerimizde %70’e varan atık su tasarrufu sağlayabilir, arıtılan suyu güvenle içebilirsiniz.
Elektrik ile çalışan modellerimizde ise gerek ECO Modu, gerek düşük voltaj çalışma prensipleri ile %50 ye varan enerji tasarrufu sağlayabilirsiniz.

Villa
merkezi-sistem1
1-10
10 YIL GARANTİ PRENSİBİ

Rainwater aldığınız tüm arıtma sistemlerine 2+8 yıl garanti vererek kalitesini ön plana çıkarıyor.

2-10
10 YIL FİYAT GARANTİSİ PRENSİBİ

Rainwater su arıtma cihazlarının teknik servis ve filtre ücretleri için 10 yıl boyunca yılda 100$’ı aşmama garantisi vermektedir.

3-10
10 YIL SİGORTA PRENSİBİ

Rainwater montaj yaptığı her evi montajdan ve cihazdan kaynaklanan su basma riskine karşı 10 yıl sigortalıyor.

4-10
7/24 ÇAĞRI PRENSİBİ

Rainwater’a her türlü soru veya sorunlarınız ile ilgili 7 gün 24 saat boyunca telefon ile ulaşabilir, destek alabilirsiniz.

5-10
EN İYİ FİYAT PRENSİBİ

Rainwater bünyesinde bulunan tüm arıtma cihazları ve sebiller için sizlere en iyi fiyat garantisini sunar.

6-10
100 GÜN İADE PRENSİBİ

Aldığınız ürünü herhangi bir koşul belirtmeksizin sistemimizi 100 gün içerisinde iade edebilirsiniz.

7-10
30 GÜN DENEME PRENSİBİ

Sistemlerimizi evinizde 30 gün boyunca hiç bir ücret ödemeden deneyebilirsiniz.

8-10
3 SAATTE SERVİS PRENSİBİ

Rainwater arıza yaşanması durumunda 3 saatte servis garantisini sunabilen tek firma!